Télécharger pour Windows Premium
Publicité
the cache
memoria cache comoara
comoară
They taught us how to clear the cache in a web browser for better performance.
Ne-au învățat cum să ștergem memoria cache a navigatorului web ca să funcționeze mai bine.
It also removes temporary files and clears the cache on your device.
Acesta elimină fișierele temporare și șterge memoria cache de pe dispozitiv.
He said I have till sunrise tomorrow to return the cache.
A spus că am până mâine la răsărit să returnez comoara.
They told me you brought the cache to ransom for her life.
Mi-au zis că ați adus comoara pentru a-i răscumpăra viața.
After these actions, the cache in your browser will be deleted.
După aceste acțiuni, memoria cache din browserul dvs. va fi ștearsă.
It is necessary to stabilize, clean and transfer the cache.
Este necesar să stabilizați, să curățați și să transferați memoria cache.
Programmers optimize software by managing data in the cache efficiently.
Programatorii optimizează software-ul gestionând eficient datele din memoria cache.
We just cannot sacrifice the cache in order to do it.
Pur și simplu nu putem sacrifica comoara pentru asta.
Verifying system entry requested was not found in the cache.
Intrarea solicitată nu a fost găsită în memoria cache.
Turn off caching on the plugin settings page and clear the cache.
Oprește cache din pagina de setări a modulului și golește memoria cache.
I sent word to Anne to take the cache and disappear.
Am trimis vorba Anne pentru a tine memoria cache și sa dispară.
I sent word to Anne to take the cache and disappear.
Am trimis vorbă Anne Să ia memoria cache și să dispară.
My wife made the bargain for the cache, Mr. Soames.
Soția mea a făcut înțelegerea pentru comoară, D-le Soames.
Aucun résultat pour cette recherche.

Synonymes et analogies de "the cache" en anglais

Le mot et l’expression du jour
L’image du jour
coin purse: small bag for carrying coins
Découvrir le mot
Publicité

Suggestions qui contiennent the cache

Résultats: 594. Exacts: 594. Temps écoulé: 44 ms.